Četiri, tri, dva…

Izvor fotografije: Ultras Vinkovci

Sezona je gotova. Skoro do samog kraja smo bili u igri za naslov. Prije pet sezona pod trenerom Petrom Tomićem završili smo kao četvrti. Te sezone smo prvaka lige Hrvatski dragovoljac u Vinkovcima deklasirali sa 6-0, a u gostima s 3-0. Na kraju smo neshvatljivo kući propuštali bodove i završili kao četvrti sa sedam bodova zaostatka.

Kod trenera Tomislava Radotića osvojili smo treće mjesto. Konkurentima Rudešu i Vukovaru sa skromnom momčadi i s puno manjim proračunom nismo mogli konkurirati pa je ovo bio za Cibaliju uspjeh.

Čuljak i njegovi dečki otišli su korak dalje. Osvojili su drugo mjesto. Uspjeli smo pojačati proračun, dovesti pojačanja, no ostali smo kratki. Osvojili visoko drugo mjesto sa ne malim zaostatkom od sedam bodova. Dojma smo da je pritisak na igračima bio velik i da se s njim nismo najbolje nosili. Kad smo tokom sezone zasjeli na prvo mjesto kao da smo se uplašili i počeli gubiti već upisane bodove. Rasterećeni smo u kupu s Hajdukom odigrali neodlučeno u 120 minuta utakmice. Time smo pokazali da možemo. Morat ćemo poraditi na psihološkoj pripremi.

Trener Čuljak je odradio skoro sve kako je trebao. Bili smo disciplinirani, izgledali kao momčad. Igra uvijek može biti bolja, no kako je prvenstvo odmicalo i ona je postajala sve bolja. Najbolja odluka kluba je da ga zadrži i da mu da vremena. Nadamo se da će se kostur ekipe zadržati. Većini ističe ugovor i već sad s njima treba krenuti u razgovore. Da se ne zavaravamo trebat će nam i pojačanja. U zadnjih pet sezona bili smo četvrti, treći i sad drugi. Bit ćemo i prvi.