Niti naslova, niti licence

Izvor fotografije: Orion info

Kolo prije kraja prvenstva prvak je poznat. To je Rudeš koji trenutno ima nedostižnih pet bodova više od nas. Dakle prvi uvjet, naslov prvaka druge lige nismo ostvarili. Sad dolazimo i do onog drugog, a to je prvoligaške licenca. Nju smo uredno još u siječnju zatražili. Iz prve je nismo dobili pa smo se žalili. I onda iznenada u zadnjoj dionici prvenstva odustali od nje.

Koliko smo upoznati navodno su u telefonskom razgovoru iz HNS-a poručili predsjedniku Mustapiću da je najbolje da se od prve lige odustane jer nam je u protivnom upitna i druga liga. Financijska izvješća su nam bila slaba, nismo ispunjavali neke obavezne stavke i predsjednik je bojeći se najgoreg popustio. Pristao na tu svojevrsnu ucjenu ili savjet iz saveza i napravio ogromnu štetu što se nije konzultirao s nekim iz kluba ili iz grada. Doduše on je upozoravao na situaciju, no ne na način na koji je morao.

Drugu neoprostivu grešku koja će ga vjerojatno na kraju prvenstva doći smjene je njegovo priznanje lokalnom portalu kako smo odustali od prve lige iako smo u teoriji još bili u igri za naslov prvaka. Ta jedva dočekana plasirana senzacija koja se proširila brzinom munje također nas je dosta koštala. Iz jednostavnog razloga što će se službeni rezultati licence znati tek 27. svibnja, a dotad se moglo još svašta riješiti. Iz prakse HNS-a ne bi bilo prvi puta da se određeni uvjeti ispunjavaju u dodatnim rokovima. Nepotrebnom predsjednikovom izjavom i brže bolje njenim izbacivanjem u eter svaku mogućnost rješavanja licence sami smo si uskratili. Naprotiv, sigurno smo se doveli u još nezgodniju situaciju što je razgovor HNS-a i predsjednika Mustapića završio u javnosti i što se on može protumačiti kao pritisak ili miješanje u klupske odluke, pa ne treba čuditi da nas još jednom pročešljaju i za drugoligašku licencu.

Mi smo naivno vjerovali u naslov. Čak i kad smo dobar dio informacija imali već nakon utakmice sa Sesvetama nismo si pisanjem kopali raku jer smo i dalje vjerovali u titulu i u licencu. Na kraju niti naslova niti licence. No vjeru u nebeskoplave, nju nam ne može uzeti nitko.